Liczba odwiedzin: 24842
Zobacz także:
Domki Letniskowe w Sulęczynie (3)
Kempingi, pola namiotowe w Sulęczynie (2)
Pokoje, kwatery w Sulęczynie (1)
Ośrodki wypoczynkowe w Sulęczynie (1)
Gospodarstwa Agroturystyczne w Sulęczynie (1)
Ośrodki wczasowe w Sulęczynie (1)
Pensjonaty w Sulęczynie (1)
Kategorie:
sulęczyno osrodki wypoczynkowe
skierka sulęczyno
ośrodki wczasowe kaszuby
skierka grabowo
skierka suleczyno
sulęczyno skierka
osrodki wypoczynkowe w suleczynie
ośrodek skierka
ośrodek wypoczynkowy sulęczyno
ow suleczyno
ośrodek wypoczynkowy skierka -gabriela piotrows
Zobacz co ciekawego jest na Kaszubach
Region Kaszub stanowi część Pomorza Wschodniego, sięgającą od półwyspu Hel i doliny Wisły na wschodzie, po rzekę Łebę, a nawet Słupię na zachodzie, od Morza Bałtyckiego na północy aż po Bory Tucholskie na południu. Do kategorii obiektów Ośrodek wczasowy, Domek letniskowy zalicza się także Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows w Sulęczynie.
Autochtoniczna, czyli rdzenna, pierwotna ludność naszego regionu to Kaszubi, potomkowie dawnych Pomorzan, o silnym poczuciu odrębności kulturowej. Nazwa Kaszuby jest znana od XIII wieku i używana w terminologii urzędowej aż po rok 1918. Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows to obiekt znajdujący się w Sulęczynie.
Po II wojnie światowej część ludności kaszubskiej i osiadłych tu przez wieki Niemców wyemigrowała na Zachód, przybyły natomiast spore grupy ludności z centralnych terenów Polski, Polacy z terenów Litwy, oraz pewna ilość Ukraińców wysiedlonych w 1947 roku z terenów południowo-wschodniej Polski. Złożona struktura etniczna ludności odbija się w kulturze regionu: imprezach regionalnych, prasie, lokalnej TV i radiu, literaturze. Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows to dobre miejsce na spędzenie czasu nad jeziorem, w lesie.
Obecnie w naszym regionie zamieszkuje około pół miliona Kaszubów.
W Trójmieście stanowią 10-15%, najwięcej w Gdyni: około 20%, najmniej w Sopocie.
Najbardziej "kaszubskie" miasta naszego regionu, to: Kartuzy, Żukowo, Puck, Władysławowo i Jastarnia. Ich mieszkańcy w większości identyfikują sie jako Kaszubi.
Kolejne cztery miasta: Kościerzyna, Rumia, Reda i Wejherowo są w 50% zamieszkałe przez Kaszubów. W pomorskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
Największą atrakcją turystyczną regionu jest strąd - brzeg morza: miejscami szeroka plaża, gdzie indziej urwisty klif.
Piękne są nasze jeziora rozrzucone w falistym krajobrazie wzgórz morenowych.
Rzeki są wartkie i spławne dla kajaków. Duże kompleksy leśne stanowią ostoję przyrody.
Malownicze miasteczka i wsie gościnnie oczekują przybyszów, mając im wiele do zaoferowania, a zabytki mówią o burzliwej przeszłości tej ziemi. Kaszuby to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows w Sulęczynie.
Na terenie Kaszubszczyzny wyróżnia się trzy obszary o największej atrakcyjności turystycznej, prężności gospodarczej i rozwiniętej kulturze regionalnej: Na Kaszubach czekają na Ciebie ciekawe i przytulne Ośrodki wczasowe, Domki Letniskowe.
* pas terenów nadmorskich: półwysep od Helu po Władysławowo, wybrzeże od Pucka aż po Łebę, a na południe aż po pradolinę rzek Redy i Łeby;
* Pojezierze Kaszubskie i Wzgórza Szymbarskie, z centrum w Kartuzach;
* Bory Tucholskie i ich obrzeża: Kościerzyna, Bytów, Chojnice, Tuchola. Ośrodki wczasowe, Domki Letniskowe to jedne z wielu miejsc do spania, które znajdziesz w Sulęczynie.
Szczególne miejsce na mapie regionu zajmuje Trójmiasto: Gdańsk, Sopot i Gdynia.
źródło: ivlo.neostrada.pl
Województwo pomorskie - więcej informacji
Województwo Pomorskie zajmuje powierzchnię ponad 18 tys. kilometrów kwadratowych, co stanowi około 6 procent powierzchni Polski. Zamieszkuje je 2,2 mln mieszkańców, z czego zdecydowana większość przypada na skupiska miejskie. Stolica regionu Gdańsk, jest znana w Europie i na świecie z uwagi na narodziny i wielki zryw Solidarności w 1980 roku pod przywództwem Lecha Wałęsy. Zryw, który stał się impulsem dla demokratycznych przemian w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Do kategorii obiektów Ośrodek wczasowy, Domek letniskowy zalicza się także Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows w Sulęczynie.
Głównym celem strategicznym w kształtowaniu warunków rozwoju województwa pomorskiego jest wzmocnienie międzynarodowej pozycji regionu jako węzła komunikacyjnego poprzez inwestycje modernizujące układ transportowy, rozwój infrastruktury i wymiany międzynarodowej. W związku z tym istotne znaczenie będzie miała budowa autostrady A-1, która połączy północ z południem Polski, zwiększając konkurencyjność portów w Gdańsku i Gdyni oraz otwierając przestrzeń dla lokalizacji innych rodzajów działalności gospodarczej. Drugą drogą, ważną dla rozwoju Pomorza, będzie Via Hanseatica, projektowana jako droga ekspresowa wzdłuż wybrzeża Bałtyku do Królewca i dalej do innych państw nadbałtyckich. Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows to obiekt znajdujący się w Sulęczynie.
Potencjał gospodarczy województwa należy łączyć w szczególności z takimi dziedzinami jak przemysł stoczniowy, rafineryjny, spożywczy, maszynowy, meblowy, transport i usługi portowe. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przemysł stoczniowy dokonał istotnych zmian restrukturyzacyjnych, stając się ponownie przyszłościową i konkurencyjną dziedziną gospodarki, a Gdańska Stocznia Remontowa należy do czołowych zakładów tego typu na świecie. Porty morskie Gdańsk i Gdynia z łącznymi przeładunkami 37 mln ton stanowią nie tylko ważne węzły transportu, ale dysponują również (w szczególności port gdański) znaczącymi obszarami rozwojowymi dla różnych rodzajów działalności produkcyjnej i usługowej. Szansę na dynamiczny rozwój województwa upatruje się w aktywizowaniu sektora szeroko rozumianych usług oraz wspieraniu rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Województwo pomorskie pod względem liczby prywatnych przedsiębiorstw odniesionych do ilości 1000 mieszkańców zajmuje wysokie, czwarte miejsce w kraju. Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows to dobre miejsce na spędzenie czasu nad jeziorem, w lesie.
W regionie angażują swój kapitał znane firmy z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki. Niekwestionowanym liderem w wielkości zaangażowanego kapitału jest amerykański koncern International Paper, który w zakup fabryki celulozy w Kwidzynie zainwestował ponad 320 mln dolarów. Innymi inwestorami znanymi w regionie są m.in.; Coca Cola, Fazer, Auchan, Geant, Nestle, Pepsi Co., Rubbermind, General Electric Capital Corporation, Scania Truck and Buses, Federal Mogul Corporation, Helvetia Partia Grupe, Alte Leipziger Europa AG, Farm Frites BV, Malma, Metro AG, Philips, Gaspol, Baltic Malt, Dr. Oetker. Obecne są oddziały lub przedstawicielstwa znanych banków i towarzystw ubezpieczeniowych (np. Deutsche Bank, Nationale Nederlanden). Znacząca jest również ilość mniejszych spółek z udziałem kapitału zagranicznego. Na obszarach wiejskich do spółek z udziałem kapitału zagranicznego wniesiono wiele tysięcy ha ziemi, aktywizując przetwórstwo spożywcze. Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa wydzierżawia również cudzoziemcom tereny o walorach turystycznych i rekreacyjnych, tworząc warunki dla rozwoju bazy turystycznej. W pomorskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
Istotnym wyzwaniem stojącym przed władzami województwa jest tworzenie warunków dla rozwoju branż o zaawansowanych technologiach. Dobrym zapleczem dla kształtowania takiej polityki jest znacząca ilość szkół wyższych z najbardziej znanymi, Politechniką Gdańską o stuletniej tradycji, Uniwersytetem Gdańskim i Wyższą Szkołą Morską. Sprawdzonym modelem są tutaj centra transferu technologii i parki technologiczne, których rozwój wspierany jest przez władze regionu. Dużym atutem województwa są jego walory krajobrazowe, co w połączeniu z licznymi obszarami chronionej przyrody stwarza korzystne warunki dla rozwoju turystyki. Coraz bardziej popularną formą w tym obszarze staje się agroturystyka, pozwalająca jednocześnie na aktywizację części obszarów wiejskich. Ta forma wypoczynku zyskuje w regionie coraz bardziej na znaczeniu. Na północy województwa, wzdłuż wybrzeża morskiego zlokalizowane są liczne miejscowości wypoczynkowe. Amatorzy sportów wodnych znajdą tutaj korzystne warunki dla spędzania wolnego czasu nad Bałtykiem, szczególnie na wodach Zatoki Puckiej i Zalewu Wiślanego. Ten ostatni w zimie odwiedzają amatorzy żeglarstwa zimowego bojerów. Wakacje pod żaglami można uprawiać na licznych jeziorach Pojezierza Kaszubskiego. Ich walory podkreśla urozmaicona rzeźba terenu obfitująca w duże kompleksy leśne. Kaszuby to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Ośrodek Wypoczynkowy SKIERKA -Gabriela Piotrows w Sulęczynie.
Dzięki inwestycjom proekologicznym plaże nad Zatoką Gdańską oraz woda w zatoce stają się coraz bardziej czyste, stanowiąc korzystne warunki do wypoczynku. W regionie istnieją dwa parki narodowe, najbardziej cenne pod względem przyrodniczym: Słowiński Park Narodowy z największą atrakcją ruchomymi wydmami i Park Narodowy Borów Tucholskich fragment jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Na Kaszubach czekają na Ciebie ciekawe i przytulne Ośrodki wczasowe, Domki Letniskowe.
Ziemia pomorska posiada także wiele zabytków kultury materialnej. Przez wieki Pomorze było ziemią przyciągającą przybyszów z różnych stron, którzy zostawiali po sobie ślady w postaci licznych budowli. To tutaj po obecności zakonów rycerskich; krzyżaków, joannitów i templariuszy pozostały warowne zamki z największą średniowieczną warownią Europy zamkiem w Malborku, dawną stolicą państwa krzyżackiego. Na Żuławach i w dolinie Wisły pozostały pamiątki po przybyszach z Niderlandów. Ośrodki wczasowe, Domki Letniskowe to jedne z wielu miejsc do spania, które znajdziesz w Sulęczynie.
Województwo pomorskie pełni aktywną funkcji w budowaniu współpracy państw bałtyckich. To właśnie w Gdańsku swoje siedziby mają takie organizacje, jak: Sekretariat Związku Miast Bałtyckich, Sekretariat VASAB 2010 (Wizje i Strategie Wokół Bałtyku 2010), Sekretariat Konferencji Współpracy Subregionalnej Państw Morza Bałtyckiego, Przedstawicielstwa Bremy i Szlezwika-Holsztynu. Województwo aktywnie kształtuje swoją współpracę międzynarodową, przede wszystkim z regionami państw sąsiadujących z Polską. Tranzytowe położenie regionu sprzyja jego uczestnictwu w międzynarodowej współpracy i wymianie gospodarczej. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzy z pewnością przed województwem pomorskim nowe możliwości. Województwo pomorskie posiada wiele obiektów nad jeziorem, w lesie.
źródło: www.woj-pomorskie.pl