Liczba odwiedzin: 19400
Zobacz także:
Pensjonaty w Ciechocinku (10)
Hotele w Ciechocinku (6)
Pokoje, kwatery w Ciechocinku (5)
Wille w Ciechocinku (4)
Apartamenty w Ciechocinku (4)
Sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne, wellnes&spa w Ciechocinku (3)
Ośrodki wczasowe w Ciechocinku (2)
Ośrodki wypoczynkowe w Ciechocinku (2)
Kategorie:
sanatorium krystynka ciechocinek
ciechocinek ośrodek krystynka
willa krystynka ciechocinek
ciechocinek uzdrowisko
ciechocinek sanatoria krystynka
ciechocinek krystynka
krystynka w ciechocinku
sanatorium krystynka w ciechocinku
ciechocinek ośrodek wczasowy krystynka
ciechocinek pensjonat krystynka
sanatorium uzdrowiskowe krystynka
Województwo kujawsko-pomorskie - więcej informacji
Informacje o Województwie Kujawsko-Pomorskim.
Województwo Kujawsko-pomorskie położone jest w środkowo-północnej części Polski na obszarze Pojezierza Południowobałtyckiego, które Dolina Dolnej Wisły i Pradolina Toruńsko-Eberswaldzka dzieli na: Pojezierze Poludniowopomorskie, Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie oraz Pojezierze Wielkopolskie. Do kategorii obiektów Ośrodek wczasowy, Ośrodek wypoczynkowy, Sanatorium, Rehabilitacja, Spa zalicza się także Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka w Ciechocinku.
Województwo to zamieszkuje 2067,8 tyś. osób w tym 998,6 tyś. mężczyzn i 1069,2 tyś. kobiet. Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka to obiekt znajdujący się w Ciechocinku.
W miastach mieszka 1275,6 tyś. osób, a na wsi 792,2 tyś osób.
Wskaźnik bezrobocia kształtuje się na poziomie 21,8%.
Województwo leży w obszarze Wisły z dopływami Drwęcy, Brdy i Wdy oraz Noteci należącej do dorzecza Odry. Noteć z Brdą łączy kanał Bydgoski o długości 24,7 km. Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka to dobre miejsce na spędzenie czasu w mieście, nad rzeką.
Należy ono do słabo zalesionych, gdyż lasy stanowią 22,3 % ogólnej powierzchni. Najbardziej jest zalesiona północna część województwa. Największe kompleksy to Bory Tucholskie i Puszcza Bydgoska. W kujawsko-pomorskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
Klimat województwa ma charakter przejściowy między chłodnym i wilgotnym Polski północnej, a suchym środkowej Polski. Opady wynoszą od 580 mm na północnym wschodzie do 450 mm na południowym zachodzie i należą do najniższych w kraju. Kujawy to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka w Ciechocinku.
Województwo Kujawsko-pomorskie posiada wysoko rozwinięte rolnictwo. Obserwuje się wysoki poziom wielu gałęzi przemysłu w tym: chemiczny, spożywczy, papierniczy, drzewny, elektroniczny, maszynowy, materiałów budowlanych, wydobywanie soli. Na Kujawach czekają na Ciebie ciekawe i przytulne Ośrodki wczasowe, Ośrodki wypoczynkowe, Sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne, wellnes&spa.
Głównym ośrodkiem przemysłowym są Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Włocławek, Świecie, Kruszwica. Ośrodki wczasowe, Ośrodki wypoczynkowe, Sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne, wellnes&spa to jedne z wielu miejsc do spania, które znajdziesz w Ciechocinku.
Ważne znaczenie dla rozwoju województwa ma sieć komunikacyjna, która jest dobrze rozwinięta, przechodzą tu drogi łączące północ kraju z południem , międzynarodowa droga E 75 Gdańsk- Cieszyn, E10 Szczecin- Warszawa, E261 Świecie-Wrocław. Województwo kujawsko-pomorskie posiada wiele obiektów w mieście, nad rzeką.
Główne węzły kolejowe to Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław .
Drogi wodne stanowią: Wisła, Noteć, Kanał Bydgoski i Notecki. Siedziba Żeglugi Bydgoskiej – największy port rzeczny jest w Bydgoszczy. Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka jest położony na Kujawach w mieście, nad rzeką.
W Bydgoszczy jest port lotniczy, który łączy najważniejsze ośrodki w kraju.
Województwo ma dobrze rozwinięte rolnictwo, sprzyjają temu występujące rodzaje gleb: brunatna i bieliczna wytworzone z piasków i gliny, czarne ziemie występują na Kujawach oraz mady w dolinie Wisły i gleby bagienne w dolinie Noteci.
Powierzchnia ogólna województwa 18 tyś km2, z czego 65 % stanowią użytki rolne w tym grunty orne 56 %, łąki i pastwiska 7,7% i 0,7 % sady.
Ogólna liczba gospodarstw rolnych kształtuje się na poziomie 93 tysięcy.
Uprawia się tu zboża, buraki cukrowe, ziemniaki, rzepak, rośliny pastewne, warzywa i owoce, hodowana jest trzoda chlewna i bydło.
Surowce mineralne to sól kamienna oraz wapienie, surowce budowlane jak gliny( piaski, żwiry) wody solankowe o właściwościach leczniczych.
Na podkreślenie zasługuje rozwój gospodarczy województwa w tym dominującą rola przypada małym i średnim przedsiębiorcom. Na ponad 169 tyś. podmiotów gospodarczych na sektor publiczny przypada 3% a 97% podmiotów to sektor prywatny.
Najwyższy odsetek zatrudnienia odnotowuje się w województwie w przemyśle (36%), handlu (12,5%) edukacji, ochronie zdrowia i opiece społecznej (10 %)
Przedsiębiorstwa mają swoją lokalizację głównie w miastach lub w bezpośredniej ich bliskości.
Województwo stanowi ważny ośrodek naukowy tworząc ośrodki akademickie w Bydgoszczy, w Toruniu i we Włocławku.
Znane uczelnie to: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Techniczno-Rolnicza w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Akademia Muzyczna, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, Seminarium Duchowne we Włocławku.
Centralne położenie sprzyja nie tylko rozwojowi przemysłu ale ze względu na czystość wód, zasobów mineralnych, kompleksów leśnych i zabytków także turystyki, rekreacji i lecznictwa uzdrowiskowego.
Najbardziej atrakcyjnym obszarem wypoczynkowym jest północna część województwa a w niej Bory Tucholskie (Tucholski Park Narodowy, Rezerwaty Cisów w Wierzchlesiu), rejon Jeziora Koronowskiego, Tleń, są liczne szlaki kajakowe na rzekach przepływające przez teren województwa.
Dużą atrakcję stanowi także Pojezierze Brodnickie ze skupiskiem jezior jak Bachotek, Zbiczno, Sosno. Dobrze znanym w kraju jest także Zalew Włocławski ze stopniem wodnym na Wiśle, jezioro Gopło oraz kompleks leśny – Włocłwasko-Gostyniński Park Krajobrazowy z wieloma rezerwatami.
W Biskupinie na Pałukach turyści mogą zwiedzać osadę obronną kultury łużyckiej z przed 2700 lat.
W województwie są znane w kraju z właściwości leczniczych trzy uzdrowiska w: Ciechocinku, Inowrocławiu i Wieńcu Zdroju.
Miasto Toruń - gród Mikołaja Kopernika szczyci się wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego – UNESCO- zespołem staromiejskim z licznymi obiektami.
Zabytki w Województwie Kujawsko-pomorskim rozmieszczone są w różnych jego rejonach - budowle gotyckie, zamki, średniowieczne mury obronne i obiekty architektury romańskiej. Znane są kościoły w Toruniu, Chełmży, Chełmnie, Strzelnie, Kruszwicy, Inowrocławiu i Mogilnie, Zamki w Radzyniu Chełmińskim, Golubiu Dobrzyniu, Świeciu i Brodnicy. Słynne są także Katedra gotycka we Włocławku, Zespół Klasztorny w Koronowie, Kalwaria Pakoska oraz fragmenty późno gotyckiego zamku w Kruszwicy z Mysią Wieżą.
źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl