Liczba odwiedzin: 76175
Zobacz także:
Domki Letniskowe w Boszkowie (2)
Ośrodki wypoczynkowe w Boszkowie (2)
Ośrodki wczasowe w Boszkowie (1)
Kempingi, pola namiotowe w Boszkowie (1)
Pokoje, kwatery w Boszkowie (1)
Gospodarstwa Agroturystyczne w Boszkowie (1)
Apartamenty w Boszkowie (1)
Kategorie:
jezioro dominickie domki
boszkowo jezioro mapa
agroturystyka nad jeziorem dominickim
pola namiotowe nad jeziorem dominickim
jezioro dominickie mapa
boszkowo domki dominicka
jezioro dominickie boszkowo
wypoczynek nad jeziorem wielkopolska boszkowo
ośrodki wczasowe nad jeziorem boszkowo
noclegi nad jeziorem dominickim
dom nad jeziorem. boszkowo
Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Boszkowie ?
Boszkowo - letnisko - położone nad Jez. Dominickim (71. stałych mieszkańców). Walory tutejszego jeziora (pow . 344 ha, dł. 3,8 km, szer. ok. 1,7 km max. gł. 17 m) sprawiły, że już w okresie międzywojennym powstał tu ośrodek wypoczynkowy. Obecnie znacznie rozbudowane mają tu swoje ośrodki wczasowe liczne zakłady z terenu Wielkopolski i Dolnego Śląska. Do kategorii obiektów Domek letniskowy, Ośrodek wypoczynkowy zalicza się także Dom nad jeziorem. Boszkowo w Boszkowie.
Ośrodki LOK i PTTK prowadzą w szerokim zakresie szkolenie żeglarskie. Przez jezioro prowadzi "Szlak Konwaliowy". Na miejscu hotel ,Syrena" - 127 miejsc noclegowych, restauracja, camping na 218 m, n. oraz pole biwakowe - 250 m. n. Połączenie kolejowe z Lesznem i Wolsztynem. Dom nad jeziorem. Boszkowo to obiekt znajdujący się w Boszkowie.
W sezonie letnim dziennie przebywa w Boszkowie ok. 10 000 osób. Pobyt tylu osób umożliwia dobrze rozwinięta baza turystyczna - noclegowa i gastronomiczna. Restauracje, kawiarnie, punkty małej gastronomii, ok. 600 domków prywatnych, ok. 70 ośrodków wypoczynkowych. Dom nad jeziorem. Boszkowo to dobre miejsce na spędzenie czasu nad jeziorem, w mieście, w lesie.
źródło: boszkowo.info
Województwo wielkopolskie - więcej informacji
Województwo wielkopolskie zostało wyłonione wśród 16 innych w kraju w wyniku reformy administracji publicznej, wdrożonej z dniem 1 stycznia 1999 roku. Stanowi obecnie samorządową jednostkę administracyjną na szczeblu regionu z własnymi władzami i samodzielnym budżetem. Mówiąc najogólniej, województwo wielkopolskie pokrywa się z obszarem, który historycznie i kulturowo identyfikowany jest z regionem o nazwie Wielkopolska. Na tych ziemiach formowały się na przełomie X i XI wieku zręby państwa polskiego, z najważniejszymi ośrodkami w Gnieźnie i Poznaniu. Pod względem administracyjnym województwo dzieli się na 35 powiatów i 226 gmin. Spośród 109 miast największy jest Poznań, liczący 570 tys. mieszkańców. Do grupy większych miast zaliczają się: Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wlkp., Gniezno i Leszno, które stanowią w swoich rejonach ważne ośrodki życia społeczno-gospodarczego. Do kategorii obiektów Domek letniskowy, Ośrodek wypoczynkowy zalicza się także Dom nad jeziorem. Boszkowo w Boszkowie.
Stolicą Wielkopolski i zarazem jej centrum gospodarczym, naukowym i kulturalnym jest Poznań — miasto o bogatej przeszłości historycznej, ściśle związane z początkami państwowości polskiej sprzed ponad tysiąca lat. Drugim po Poznaniu ośrodkiem miejskim w Wielkopolsce o ważnych funkcjach administracyjnych, gospodarczych i społeczno-kulturalnych jest Kalisz. To najstarsze miasto w Polsce, z metryką pochodzącą z II w. n.e., kiedy to uczony grecki Klaudiusz Ptolemeusz wymienia je w swym dziele Zarys geografii pod nazwą „Kalisia” wśród 8 tysięcy innych miejscowości ówczesnego świata. Dom nad jeziorem. Boszkowo to obiekt znajdujący się w Boszkowie.
Województwo wielkopolskie jest jednym z największych regionów Polski. Pod względem powierzchni / 29.825 km kw. /zajmuje drugie miejsce w kraju, a trzecie pod względem liczby mieszkańców / 3.346 tys. /. Obszar regionu jest porównywalny ze średniej wielkości krajami Europy / np. z Belgią /, czy regionami europejskimi / np. z Brandenburgią w Niemczech /. Liczba ludności z kolei przekracza liczbę obywateli Łotwy i niewiele ustępuje liczbie mieszkańców Irlandii czy Litwy. Prawie 58 % ludności województwa mieszka w miastach. Aglomerację poznańską zamieszkuje prawie 700 tys. mieszkańców. Drugą pod względem wielkości jest- położona w południowej części regionu - aglomeracja kalisko - ostrowska licząca prawie 200 tys. mieszkańców. Do grupy większych miast zalicza się : Kalisz / 109 tys. /, Konin / 81 tys. / Piła / 75 tys./, Ostrów Wielkopolski / 73 tys. /, Gniezno / 70 tys. / i Leszno / 64 tys./, które stanowią ważne ośrodki życia społeczno - gospodarczego. Dom nad jeziorem. Boszkowo to dobre miejsce na spędzenie czasu nad jeziorem, w mieście, w lesie.
Województwo wielkopolskie jest znakomicie usytuowane na skrzyżowaniu ważnych europejskich powiązań komunikacyjnych. Krzyżują się tu ważne szlaki komunikacyjne, wiodące z Berlina przez Poznań, Konin i Warszawę do Moskwy, oraz z Pragi przez Wrocław, Leszno, Poznań na wybrzeże Bałtyku. Poznański port lotniczy "Ławica" pełni funkcje lotniska krajowego i międzynarodowego. Istnieją regularne połączenia z Warszawą, Kopenhagą, Monachium, Zurychem, Frankfurtem, Brunszwikiem, Kolonią, Stuttgartem, Dortmundem, Londynem, Dublinem, oraz sezonowe z Majorką i Kretą. Zróżnicowany przemysł, wysoko towarowe rolnictwo, dobrze rozwinięte usługi i wciąż rozbudowywana infrastruktura tworzą dobre warunki dla dalszego rozwoju Wielkopolski. W wielkopolskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
ŚRODOWISKO NATURALNE
Region wielkopolski w przeważającej części położony jest na wysokości od 80 do 100 m npm. Nizinne tereny urozmaicone są licznymi wzgórzami i skupiskami jezior pochodzenia polodowcowego oraz lasami z bogatą – często unikatową – fauna i florą. Najwyższym punktem jest jedno ze wzniesień Wzgórz Ostrzeszowskich – Kobyla Góra (284 m npm), najniższym – obszar w rejonie ujścia Noteci do Warty (21 m npm). Krajobraz Wielkopolski to wysoczyzny morenowe z uprawnymi polami, rozległe tereny pradolin, bogactwo rzek, jezior rynnowych, łąk, bagien i lasów. Lasy zajmują 25,4 % ogólnej powierzchni województwa, a ich rozmieszczenie jest nierównomierne. Większe kompleksy występują w zachodniej i północnej części województwa, w powiatach: czarnkowsko-trzcianeckim (51 %), międzychodzkim (45 %), złotowskim (44 %). W województwie wielkopolskim obszary chronione obejmują 32 % powierzchni, w tym: 0,3 % stanowią parki narodowe, 0,2 % rezerwaty przyrody, 5 % parki krajobrazowe, 26 % obszary chronionego krajobrazu. Wielkopolska to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Dom nad jeziorem. Boszkowo w Boszkowie.
JEZIORA
Na obszarze województwa występuje 779 jezior, z których ponad 50 % ma powierzchnię poniżej 11 ha, około 30 % to zbiorniki o powierzchni 11 – 50 ha, 8 % charakteryzuje się powierzchnią od 100 do ponad 500 ha. Największe jeziora to: Powidzkie (1036 ha), Zbąszyńskie, Niedzięgiel (Skorzęcińskie), Gosławskie, Dominickie, Lednica, Berzyńskie, Bytyńskie, Strykowskie, Chrzypskie. Są one położone w większości na Pojezierzach Gnieźnieńskim i Poznańskim. Odznaczają się malowniczością i ogromną różnorodnością. Do największych i najatrakcyjniejszych należy ciąg jezior goplańskich oraz powidzkich na Pojezierzu Gnieźnieńskim, jeziora Pojezierza Sławskiego i Krzywińskiego (między innymi jeziora: Dominickie, Przemęckie, Wieleńskie). W Wielkopolsce czekają na Ciebie ciekawe i przytulne Domki Letniskowe, Ośrodki wypoczynkowe.
RZEKI
Województwo wielkopolskie charakteryzuje się występowaniem dużej ilości rzek i jezior. Główną rzeką regionu jest Warta– prawy, największy dopływ Odry. Jest trzecią pod względem długości rzeką w Polsce / 808 km /. Drugą, co do wielkości rzeką regionu jest Noteć – prawy, największy dopływ Warty, uchodzący do niej w okolicach Santoka. Całkowita długość rzeki wynosi 388 km. Obie wymienione główne rzeki Wielkopolski są częściowo żeglownymi. Warta jest drogą wodną I klasy. Długość żeglownego odcinka wynosi 312 km. Na Warcie Środkowej możliwe jest uprawianie żeglugi statkami o ładowności 300 ton. W Poznaniu znajduje się port – nabrzeże przeładunkowe i przystań pasażerska (okresowo). Noteć stanowi część odcinka drogi wodnej Wisła – Odra, drugiej po Odrze pod względem ważności drogi wodnej kraju. Na terenie województwa długość jej wynosi 114 km. Zalicza się do II klasy dostępnej dla 500 tonowych barek. Porty wodne i nabrzeża rozładunkowe znajdują się w Ujściu, Czarnkowie i Krzyżu Wielkopolskim.Do sieci dróg wodnych regionu zalicza się ponadto Kanał Ślesiński, łączący Wartę z jeziorem Gopło, o długości 32 km. Jest to pierwszy odcinek drogi wodnej Warta – Kanał Bydgoski. Domki Letniskowe, Ośrodki wypoczynkowe to jedne z wielu miejsc do spania, które znajdziesz w Boszkowie.
ZASOBY NATURALNE
Wielkopolska obfituje w surowce energetyczne, głównie węgiel brunatny, gaz ziemny, ropę naftową, torf. Występują tu złoża węgla brunatnego, ropy naftowej, gazu ziemnego, soli kamiennej. Złoża węgla brunatnego występują i są eksploatowane w rejonie konińskim. Złoża gazu ziemnego usytuowane są przede wszystkim w południowej i południowo-zachodniej części województwa, w rejonach: Góra Śląska, Nowy Tomyśl – Grodzisk Wlkp. – Opalenica – Buk, Duszniki – Kaźmierz – Tarnowo Podgórne, Zaniemyśl – Śrem, Odolanów – Mikstat, Radlin, Klęka – Kotlin. Złoża ropy naftowej są niewielkie, mimo to eksploatowane. Wielkopolska cechuje się ogromnym bogactwem torfu. Dotychczas zinwentaryzowano 886 tys. ha torfowisk o średniej miąższości 1,5 m. Największe możliwości eksploatacji torfów wiążą się z tzw. Kanałem Morzysławskim. Województwo wielkopolskie posiada wiele obiektów nad jeziorem, w mieście, w lesie.
Rozpoznane złoża torfów o znaczeniu leczniczym (borowiny) występują m.in. we wsi Błażejewo gm. Dolsk w rejonie wsi Ławica gm. Sieraków w rejonie wsi Mechnacz gm. Kwilcz. Ze względu na ich dużą wartość mogą być wykorzystane dla celów uzdrowiskowo-leczniczych. W rejonie Kłodawy wydobywa się sól kamienną. Gips występuje w okolicach Wapna. Na terenie całego województwa wielkopolskiego występują złoża: kruszyw, surowców ceramicznych i kredy jeziornej. Bogactwem Wielkopolski są zbiorniki wód podziemnych związane z warstwami wodonośnymi występującymi w obrębie utworów kenozoicznych, a we wschodniej części regionu również wśród utworów mezozoicznych. W czwartorzędowym piętrze wodonośnym występują cztery regionalne jednostki wodonośne, w tym trzy pradoliny: Toruńsko-Eberswaldzka na północy, Warszawsko-Berlińska w części środkowej i Baryczy na południu oraz jedna dolina kopalna tzw. Wielkopolska Dolina Kopalna. W całej Wielkopolsce występują także zmineralizowane, głównie cechsztyńskie, liasowe wody termalne. Dom nad jeziorem. Boszkowo jest położony w Wielkopolsce nad jeziorem, w mieście, w lesie.
źródło: www.wielkopolska.mw.gov.pl