Gospodarstwa Agroturystyczne, Domki Letniskowe, Za... na Mazowszu - w Pomiechówku - w mazowieckim
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu

oferta numer: 3985
nazwa

Gościniec nad Wkrą

miastoPomiechówek
adresBłędowo 30a 05-180 Pomiechówek
kod pocztowy05-180
województwomazowieckie
regionMazowsze
telefon(022) 785-54-44
Dzwoniąc koniecznie powołaj się na serwis www.obiektyturystyczne.pl!
tel. komórkowy695 774 073
strona wwwwww.gosciniecnadwkra.pl
rezerwacja / kontakt
FB
GPS
opisPOŁOŻENIE

Nasz Gościniec znajduje się we wsi Błędowo położonej 45 km na północ od centrum Warszawy. Wokół Gościńca jest dużo przestrzeni i zieleni. Sąsiedztwo sosnowych lasów i pól stwarza idealne warunki do długich spacerów, wycieczek rowerowych lub wyjazdów konno w teren. Główną atrakcją naszej okolicy jest jednak rzeka Wkra, która przepływa przez Błędowo. Dzięki płytkiej i czystej wodzie jest ulubionym miejscem naszych Gości do letniego plażowania. W okolicy znajduje się także jezioro, idealne dla amatorów wędkarstwa. Jest ono określane przez niektórych jako ewenement, ponieważ obszar Mazowsza jest uważany za bezjeziorny.

Odległości:
Rzeka - 200 m
Jezioro - 1.5 km
Sklep - 300 m

OKOLICE BŁĘDOWA

Okolice Błędowa to tereny, które posiadają wiele walorów turystycznych, przyrodniczych oraz historycznych.

W najbliższym sąsiedztwie Błędowa znajduje się miejscowość Pomiechówek (8 km od Błędowa) - niewielkie miasteczko położone nad rzeką Wkrą, w pobliżu jej ujścia do Narwi. Dolina dolnej Wkry to obszar o malowniczym krajobrazie, przypominającym góry, porośniete lasami sosnowymi. Rozległe, nadrzeczne łąki i duże, urozmaicone kompleksy leśne okolic Pomiechówka stanowią znakomite miejsce wypoczynku dla mieszkańców Warszawy oraz wszystkich tych, którzy chcą bliżej poznać tą okolicę. Lasy pomiechowskie to głównie sosny, dęby, modrzewie i brzozy. Znaczna część terytorium gminy Pomiechówek znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu, w którego skład wchodzą kompleksy leśne, łąki, tereny rolnicze oraz fragmenty dolin Wkry i Narwi. W 1981 roku utworzony został Rezerwat Pomiechówek. Zajmuje on powierzchnię 18,86 ha.
jak dojechaćPozycja GPS N52st.31min.36sek. E20st.40min.44sek.
Z Warszawy Wisłostradą w kierunku na Gdańsk. Jechać trasą około 35 km. Za mostem nad Wisłą (ok. 3 km od mostu) skręcić na stację paliw Statoil. Nie wjeżdżając na stację skręcić w prawo na drogę prostopadłą do trasy Gdańskiej

Po zjeździe z trasy Gdańskiej należy jechać drogą z Zakroczymia cały czas prosto. Po około 10 km droga naturalnie skręci w prawo (jak na schemacie obok). Na skrzyżowaniu za lasem skręcić jeszcze raz w prawo. Przejechać ok. 1,5 km. Po prawej stronie drogi zauważą Państwo nasz Gościniec.


DOJAZD KOMUNIKACJĄ

Najłatwiej i najwygodniej dojechać do nas autokarem Translud spod Galerii Centrum na Marszałkowskiej w kierunku na Nowy Dwór Mazowiecki. Na pętli w Nowym Dworze (stacja kolejowa) należy przesiąść się w autobus do Błędowa. Po wyjściu z autobusu iść szosą w kierunku z którego przyjechał autobus. Po około 800 m zauważą Państwo charakterystyczną alejkę brzozową oraz nasz Gościniec.

Możliwy jest także dojazd pociągiem:

Wyjazd pociągiem ze stacji Warszawa Gdańska. Inne stacje w Warszawie, na których zatrzymuje się pociąg:

* W-wa Zoo
* W-wa Praga
* W-wa Toruńska
* W-wa Żerań

Należy wysiąść na stacji Pomiechówek. Przejazd pociągiem trwa około 45 min. Po wyjściu z pociągu należy zejść z peronu, przejść przez tory kolejowe i skręcić za stacją w lewo. Zauważą Państwo żółty przystanek PKS. Z przystanku tego odjeżdża PKS (w kierunku na Kosewko, Błędowo lub Goławice). Częstotliwość kursowania autobusów - co około 2 godz. Na przystanku Błędowo (około 15 - 20 minut jazdy) należy wysiąść z autobusu i iść drogą w kierunku, z którego przyjechał autobus, około 800 m. Po prawej stronie zauważą Państwo naszą bramę, z charakterystyczną aleją brzozową.
atrakcjeGodną polecenia miłośnikom historii jest także wycieczka do Twierdzy Modlin (18 km od Błędowa). Jej powstanie wiąże się z wydarzeniami historycznymi okolic Modlina. Twierdzę zaczęli budować Szwedzi w XVII wieku. W okresie potopu szwedzkiego wojska szwedzkie założyły w Modlinie obóz warowny, otoczony ziemnymi umocnieniami, w którym przebywał sam Karol Gustaw. Główne prace nad budową Twierdzy Modlin były prowadzone jednak w epoce napoleońskiej, w latach 1806 - 1812. Przy jej budowie pracowało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W połowie XIX wieku Twierdza Modlin należała do największych w Europie. Rola Twierdzy Modlin - najdalej na zachód wysuniętej twierdzy rosyjskiej - miała być samodzielna obrona, aż do nadejścia kontrofensywy własnej armii z głębi kraju.Kolejnym zabytkiem wartym obejrzenia podczas pobytu w naszym Gościńcu jest cerkiew prawosławna w Stanisławowie (11 km od Błędowa). Jej historia wiąże się z Powstaniem Styczniowym, w wyniku którego rząd carski wysiedlił na Syberię całe wioski w odwet za pomoc udzielaną powstańcom. Wysiedlona została wówczas między innymi wieś Błędowo. Na wysiedlanych terenach osiedlano kolonistów rosyjskich, a także niemieckich. Dla potrzeb kolonistów w 1884 r. wybudowano cerkiew prawosławną w Stanisławowie. Cerkiew została zniszczona w czasie dzialań wojennych w 1914 roku, ale z pozostałej z jej rozbiórki cegły wybudowano na jej miejscu mniejszą cerkiew.
Nowo zbudowany kompleks plażowo rekreacyjny
z Parkiem linowym i wyposażeniem w urządzenia
sportowe na powietrzu. Pałac Polonii w Pułtusku z możliwością rejsów po rzece Narwi. Lotnisko Modlin.

Informacje ogólne
typ obiektuAgroturystyka, Domek letniskowy, Zajazd, motel, gościniec
krajobraznad jeziorem, nad rzeką, w lesie
średnia cena za os.od: 40 zł do: 60 zł
cena w sezonie letnimod: 40 zł do: 60 zł
cena za pokój 2-osod: 45 zł
liczba miejsc noclegowych16
liczba pokojów 2-os4
liczba pokojów 3-os2
liczba pokojów 4-os1
liczba pozostałych pokoi8
dostępnośćcały rok, sezon letni
zasięg sieci komókowychPlus
mówimy w językachangielski
śniadanieod: 15.00 zł
obiadod: 25.00 zł
kolacjaod: 15.00 zł
pełne wyżywienieod: 55.00 zł

Informacje dodatkowe
standard obiektu:dostęp do internetu, dostęp do komputera, ognisko, grill, parking niestrzeżony, sala bankietowa, sala konferencyjna, pełen węzeł sanitarny, sala telewizyjna, ułatwienia dla niepełnosprawnych
standard pokoi:kominek, radio, telewizor, ułatwienia dla niepełnosprawnych
atrakcje turystyczne:wędkarstwo, konie, kuligi, plaża, kąpielisko, plac zabaw, stoł do tenisa stołowego, szlaki turystyczne, trasy rowerowe, wypożyczalnia sprzetu sportowego
odległości:
lotnisko:12,5 km
przystanek autobusowy:1000 m
kościół:3,5 km
miasto:10,0 km
las:5 m
stacja benzynowa:2,0 km
przychodnia lekarska:13,0 km
jezioro:1,5 km
poczta:12,5 km
rzeka:250 m


Zdjęcia
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu

Mapa 05-180 Pomiechówek Błędowo 30a

Trwa ładowanie mapy, proszę chwilę poczekać...

Gościniec nad Wkrą

Liczba odwiedzin: 35944

Zobacz także:
Zajazdy, motele, gościńce w Pomiechówku (2)
Gospodarstwa Agroturystyczne w Pomiechówku (1)
Domki Letniskowe w Pomiechówku (1)
Ośrodki wypoczynkowe w Pomiechówku (1)

Kategorie:
agroturystyka mazowieckie
pomiechówek agroturystyka
pomiechówek gospodarstwo agroturystyczne
pomiechówek atrakcje
agroturystyka pomiechówek
pomiechówek noclegi
gospodarstwo agroturystyczne pomiechówek
agroturystyka okolice pomiechowka
agroturystyka pomiechowek
błędowo mazowieckie
gościniec nad wkrą

Zobacz obiekt nr 3985 w Google Earth