Liczba odwiedzin: 9173
Zobacz także:
Wille w Karpaczu (47)
Apartamenty w Karpaczu (35)
Domki Letniskowe w Karpaczu (5)
Sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne, wellnes&spa w Karpaczu (3)
Zajazdy, motele, gościńce w Karpaczu (2)
Gospodarstwa Agroturystyczne w Karpaczu (2)
Ośrodki wczasowe w Karpaczu (1)
Hotele w Karpaczu (1)
Kategorie:
hotel karolinka karpacz
hotel karolinka w karpaczu
orw karolinka karpacz górny
dom wczasowy karolinka karpacz
karolinka karpacz
pensjonat karolinka karpacz
karpacz karolinka
orw karolinka karpacz
www.karolinka.karpacz.pl
ośrodek karolinka w karpaczu
hotel karolinka
Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Karpaczu ?
W całorocznej ofercie turystycznej Karpacza, każdy znajdzie propozycje spełniające najbardziej zróżnicowane wymagania. Przygotowano ją bowiem z myślą o Tobie i Twoich bliskich.
Amatorom spacerów miasto oferuje niezliczone atrakcje turystyczne. Niezapomnianych wrażeń związanych z turystyką górską zapewnią wędrówki karkonoskimi szlakami, w tym szczególnie wejście na górujący nad Karpaczem szczyt Śnieżki.
A gdy Karpacz pokryje biały puch, idealne warunki narciarskie znajdziesz na kilkunastu stokach położonych w mieście oraz na 6 km trasach Kompleksu Narciarskiego "Śnieżka". To tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez Karpacz... Do kategorii obiektów Ośrodek wczasowy, Hotel, Ośrodek wypoczynkowy zalicza się także Hotel Karolinka w Karpaczu.
Atrakcje turystyczne – co warto zobaczyć?
Świątynia Wang - średniowieczny kościółek, powstały na przełomie XII i XIII wieku w miejscowości Vang na południu Norwegii. Świątynia została wzniesiona według tradycyjnych wzorców skandynawskiego budownictwa sakralnego, łączących elementy architektury romańskiej z tradycją nordycką. W Karpaczu Górnym kościółek znalazł się w XIX wieku dzięki staraniom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca. Już po przenosinach dobudowano do niego granitową dzwonnicę, mającą chronić budowlę przed porywistymi górskimi wiatrami. W 1844 r. nastąpiło otwarcie i poświęcenie świątyni, która służy parafii ewangelicko-augsburskiej. Hotel Karolinka to obiekt znajdujący się w Karpaczu.
Muzeum Sportu i Turystyki - zlokalizowane w centrum Karpacza, ma swoją siedzibę w górskiej chacie o konstrukcji zrębowo-przysłupowej. Muzeum od 1974 r. przybliża historię regionu karkonoskiego prezentując unikalne eksponaty w trzech działach wystawienniczych: geneza i rozwój turystyki w Karkonoszach, rozwój sportów zimowych w Karkonoszach, środowisko przyrodnicze Karkonoszy. Na szczególną uwagę zasługuje ekspozycja poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi - wybitnemu poecie i dramaturgowi związanemu z Karpaczem. Organizowane są również wystawy czasowe tematycznie związane z zakresem działalności muzeum. Hotel Karolinka to dobre miejsce na spędzenie czasu w górach, w lesie.
Miejskie Muzeum Zabawek – mieści się w Karpaczu Górnym. Prezentuje unikalny w skali światowej zbiór lalek i zabawek z całego świata. Liczy on ponad 2 tys. powstałych na przestrzeni ostatnich 200 lat eksponatów. Najliczniejszą część ekspozycji stanowi podarowana Karpaczowi kolekcja Henryka Tomaszewskiego – twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zabawki prezentowane są w specjalnie zaprojektowanych i ręcznie malowanych gablotach. W dolnośląskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
Śnieżka – najwyższy szczyt (1602 m. n.p.m.) Karkonoszy. Masyw Śnieżki tworzy charakterystyczna skalna piramida wznosząca się ponad 200 m nad okoliczne grzbiety. Przez większą część roku panują na niej bardzo surowe warunki atmosferyczne: niskie temperatury, porywiste wiatry, obfite opady deszczu i śniegu. Podczas ładnej pogody ze szczytu Śnieżki roztacza się z niej wspaniały widok na góry i Kotlinę Jeleniogórską. Pierwszego wejścia na Śnieżkę dokonano prawdopodobnie w połowie XV w. Wzniesioną na szczycie kaplicę z 1681 r. poświęcono patronowi przewodników św. Wawrzyńcowi i raz w roku (10 sierpnia) odprawiana jest w niej msza święta. Symbolem Śnieżki jest przypominający spodki i nazywany „latającymi talerzami” budynek Obserwatorium Meteorologicznego. Punkt Edukacji Ekologicznej – Ekspozycja Meteorologiczna – znajduje się w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce. Prezentowane w nim są urządzenia meteorologiczne, umożliwiono również zwiedzanie obserwatorium. Z tarasu widokowego można podziwiać rozległą panoramę Karkonoszy. Karkonosze to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Hotel Karolinka w Karpaczu.
Letni tor saneczkowy – znajduje się w centrum Karpacza, na stoku Kolorowa. Oferuje zjazd torem o długości 1060 m z prędkością maksymalną 30 km/h. Tuż obok znajduje się całoroczny Alpejski Tor Bobslejowy (ALPINIE-COASTER) pozwalający rozwinąć prędkość 35 km/h na trasie liczącej 800m. Ponieważ konstrukcja torów uniemożliwia wypadnięcie wózków z szyn, zjazd jest całkowicie bezpieczny. W Karkonoszach czekają na Ciebie ciekawe i przytulne Ośrodki wczasowe, Hotele, Ośrodki wypoczynkowe.
Western City – jest położone między Karpaczem i Ścięgnami. Miasteczko nawiązuje swoim wyglądem i atmosferą do amerykańskich pionierskich osad z Dzikiego Zachodu. Władzę sprawuje w nim Szeryf, po ulicy przechadzają się kowboje i Indianie, wieczorami chadza się do Saloonu, a Bank napadany jest kilka razy w ciągu dnia. Każdy może przejechać się konno, dosiąść mechanicznego byka, wziąć lekcje płukania złota i poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Ośrodki wczasowe, Hotele, Ośrodki wypoczynkowe to jedne z wielu miejsc do spania, które znajdziesz w Karpaczu.
Dziki Wodospad – to uroczy zakątek położony w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Kopę. Powstał w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Spadająca z kilkumetrowej wysokości zimna górska woda, rozpryskując się na kamieniach zapewnia ochłodę w upalne, letnie dni. Województwo dolnośląskie posiada wiele obiektów w górach, w lesie.
Zapora na Łomnicy – obiekt powstał na początku XX wieku po serii katastrofalnych ulew i spowodowanych nimi powodzi. Zapora przeciwrumszowa tworzy niewielki zbiornik wodny, w którym gromadzą się odłamki skał toczonych przez górski potok - Łomnicę. Korona zapory ma 105 m długości i zbudowana jest z granitowych bloków. Prowadzi nią szlak turystyczny. Hotel Karolinka jest położony w Karkonoszach w górach, w lesie.
Krucze Skały – formacja skalna o wysokości do 25 m, położona na prawym brzegu rzeki Płomnicy. Zbudowana z granitognejsu zawierającego niewielkie ilości rzadkich minerałów. Po próbach ich eksploatacji w XIX wieku pozostały dwie sztuczne groty. Obecnie Krucze Skały służą miłośnikom wspinaczki skałkowej, a z ich szczytu roztacza się rozległy widok na Śnieżkę i Karkonosze.
Schronisko Samotnia - jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach. Schronisko leży nad brzegiem Małego Stawu ( głębokość sięga 7,3 m) w dnie polodowcowego kotła. Schronisko jest obiektem zabytkowym zbudowane zostało z budy pasterskiej (wzmianowanej już roku 1760).
Miejsce zaburzenia grawitacji „Trójkąt Bermudzki” – znajduje się w Karpaczu Górnym na ulicy Strażackiej, której fragment sprawia wrażenie, że droga wiedzie pod górę. Zjawisko to polega na tym, że gdy zatrzymamy samochód i wyłączymy silnik, samochód zaczyna toczyć się pod górę wbrew prawom grawitacji.
źródło: www.karpacz.pl
Zobacz co ciekawego jest w Karkonoszach
KARKONOSZE to najwyższe pasmo górskie Sudetów (część Sudetów Zachodnich) leżących w południowo - zachodniej Polsce, na granicy polsko - czeskiej. Góry te rozciągają się od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie, która oddziela je od Gór Izerskich , aż po Przełęcz Kowarską w części wschodniej rozdzielającą Karkonosze i Rudawy Janowickie. Od północy Karkonosze stykają się z Kotliną Jeleniogórską, na południe zaś - po drugiej stronie granicy - rozciąga się ich czeska część. Do kategorii obiektów Ośrodek wczasowy, Hotel, Ośrodek wypoczynkowy zalicza się także Hotel Karolinka w Karpaczu.
Wyjątkowość Karkonoszy i ich niepowtarzalne walory sprawiły, że już w 1933 roku w miejscach szczególnie cennych utworzono pierwsze rezerwaty przyrody: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł, Kocioł Łomniczki, Kocioł Małego Stawu, Kocioł Wielkiego Stawu. Po II wojnie światowej zaczęto czynić starania w celu utworzenia parku narodowego. Profesorowie z Uniwersytetu Poznańskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego jako pierwsi podjęli kroki, aby zrealizować zamierzony cel. Po kilkunastu latach przygotowań i uzgodnień 16 stycznia 1959 roku mocą Rozporządzenia Rady Ministrów został utworzony Karkonoski Park Narodowy. Hotel Karolinka to obiekt znajdujący się w Karpaczu.
Karkonosze widziane od północy jawią się jako duży zwarty masyw, wyraźnie wznoszący się nad Kotliną Jeleniogórską ponad 1000 m. o średniej wysokości grzbietowej - 1400 m n.p.m. długości 36 km i szerokości około 20 km ( po polskiej i czeskiej stronie ). Dawniej góry te były łączone z Górami Izerskimi, które posiadają podobną budowę geologiczną . Obecnie są one jednak traktowane jako osobna jednostka geograficzna z własną niepowtarzalną przyrodą, a także tradycjami kulturowymi i gospodarczymi. Hotel Karolinka to dobre miejsce na spędzenie czasu w górach, w lesie.
Karkonosze ciągną się od Przełęczy Szklarskiej (886 m. n.p.m. ) na zachodzie, aż po Przełęcz Okraj ( 1046 m. n.p.m. ) na wschodzie. Na północ najwyższy graniczny grzbiet opada stromo w kierunku Kotliny Jeleniogórskiej, a od południa na terenie Czech Karkonosze kończą się na Pogórzu Karkonoskim (Krkonosske Pohori). W tak zakreślonych granicach powierzchnia Karkonoszy wynosi około 700 km2, z czego w granicach Polski leży niecałe 200 km2. Karkonosze są najwyższym i największym masywem Sudetów. Najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżka (1603 m. n.p.m.) - jako jedyny w Sudetach przekracza 1600 metrów wysokości, a wśród 21 szczytów w Sudetach przekraczających 1400 metrów aż 14 znajduje się w Karkonoszach ( po stronie polskiej i czeskiej ). W dolnośląskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
Dla potrzeb turystyki pieszej na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego udostępnionych zostało 112 km oznakowanych szlaków turystycznych, z których część służy także zwolennikom turystyki rowerowej. Na wzrost popularności Karkonoszy jako terenu całorocznego wypoczynku miała wpływ rozbudowa infrastruktury narciarskiej. W 1959 roku uruchomiono pierwszy wyciąg krzesełkowy po polskiej stronie - z Karpacza na Kopę, w 1962 roku ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Już w latach 60. powstawały pierwsze narciarskie wyciągi zaczepowe, które w następnym dziesięcioleciu były zastępowane wyciągami orczykowymi. Obecnie na terenie KPN funkcjonują dwa ośrodki narciarstwa : w rejonie Szrenicy i Kopy oferujące trzy wyciągi krzesełkowe, dziesięć wyciągów orczykowych oraz osiem nartostrad, zróżnicowanych pod względem trudności technicznych. Karkonosze to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Hotel Karolinka w Karpaczu.
źródło: www.kpnmab.pl
Województwo dolnośląskie - więcej informacji
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
Przemysław Śleszyński, Marek Więckowski
Dolny Śląsk to region położony w centrum Europy, w dolinie Odry, u stóp majestatycznych Sudetów. To kraina wielu możliwości, przyciągająca pięknem krajobrazu i bogactwem przyrody, licznymi zabytkami i uzdrowiskami, ciekawą ofertą edukacyjną oraz gospodarczą. Do kategorii obiektów Ośrodek wczasowy, Hotel, Ośrodek wypoczynkowy zalicza się także Hotel Karolinka w Karpaczu.
Strategiczne położenie regionu podkreśla sąsiedztwo Czech i Niemiec oraz skrzyżowanie odwiecznych szlaków handlowych wschód-zachód oraz północ-południe, które po dziś dzień stanowią kluczowe arterie komunikacyjne Europy.
Przepływająca przez Dolny Śląsk rzeka Odra jest jednym z symboli regionu - łączy w sobie znaczenie komunikacyjne z walorami przyrodniczymi. Stanowi doskonałą drogę tranzytową pomiędzy Dolnym Śląskiem a bałtyckimi portami morskimi i poprzez sieć kanałów z całym systemem śródlądowych dróg wodnych Europy. Charakter regionu kształtował się przez setki lat skomplikowanej, choć interesującej, wielonarodowej historii. W tych warunkach wykształciła się dzisiejsza otwarta na świat, innowacyjna i przedsiębiorcza społeczność, świadoma swojego europejskiego dziedzictwa.
Wizytówką Dolnego Śląska jest jego stolica - Wrocław. To ponad 600 tysięczne miasto nieprzypadkowo uznawane jest obecnie za jedno z najmodniejszych w Polsce. Pretendując do rangi europejskiej metropolii stanowi prężny ośrodek gospodarczy, administracyjny, kulturalny i edukacyjny. Goście odwiedzający miasto podziwiają bogactwo zabytków architektury i unikalną atmosferę miasta. Hotel Karolinka to obiekt znajdujący się w Karpaczu.
Atutem Dolnego Śląska jest nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się gospodarka, łącząca tradycje przemysłowe z najnowszymi technologiami. Rozwój gospodarczy regionu opiera się głównie na wysokokwalifikowanych, wykształconych zasobach ludzkich, bogactwach naturalnych regionu oraz inwestorach, którzy docenili stworzone tu możliwości osiągnięcia sukcesów w biznesie.
Dodatkowo, dogodne warunki do inwestowania stwarzają strefy przemysłowe, parki technologiczne.
Dolny Śląsk jest zagłębiem motoryzacyjnym, przodującym producentem wyrobów porcelanowych i kryształowych, farmaceutycznych i elektronicznych, ważnym węzłem komunikacyjnym - drogowym, kolejowym, lotniczym, wodnym.
To tutaj ma swoją siedzibę holding KGHM Polska Miedź S.A - lider na światowych rynkach miedzi.
Klimat przyjazny inwestorom sprawia, że na Dolnym Śląsku działa wiele podmiotów gospodarczych z kapitałem zagranicznym. Zlokalizowane są tu m.in: Toyota, Volvo, Volkswagen, Bosch, PepsiCo, McCain, SCA, ABB, IKEA, 3M, BP, Shell, Allied Irish Bank PLC, ARS, Cargill, McDonald's, GKN oraz wiele innych znanych koncernów międzynarodowych.
Dynamiczny rozwój gospodarki regionu wspomagają liczne instytucje otoczenia biznesu. Hotel Karolinka to dobre miejsce na spędzenie czasu w górach, w lesie.
Przenikające się przez stulecia na dolnośląskiej ziemi wpływy różnych kultur pozostawiły bogate zasoby zabytków oraz innych świadectw kultury materialnej, w tym tysiące zabytkowych budowli, obiektów i zespołów urbanistycznych.
Dolny Śląsk to ziemia murowanych warowni, twierdz i zamków, które powstawały tu od średniowiecza. Na uznanie zasługują takie jak Książ - jeden z największych w Polsce, czy zamek Czocha, a także kilka zabytkowych ruin, np. w Bolkowie i Chojniku.
Znajduje się tu również wiele zabytków architektury sakralnej. Goszczący na ziemiach dolnośląskich od XII wieku zakon cystersów pozostawił po sobie tak wspaniałe opactwa i zespoły klasztorne, jak: największy w Europie zespół poklasztorny w Lubiążu, opactwa w Krzeszowie i Henrykowie.
Perłą wśród dolnośląskich zabytków są, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze.
Wyjątkowym zabytkiem jest Świątynia Wang w Karpaczu. Przeniesiona w XIX w. z Norwegii stanowi dobrze zachowany przykład wczesnośredniowiecznej kultury Wikingów. Magnesem przyciągającym turystów są także pieczołowicie odrestaurowane centra dolnośląskich miast, z piękną wrocławską starówką i Ostrowem Tumskim na czele, liczne gotyckie, renesansowe i barokowe kościoły, pałace i dwory oraz interesujące obiekty i konstrukcje modernistyczne, cechujące się wartościami artystycznymi i historycznymi europejskiej rangi. W dolnośląskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
Dolny Śląsk znany jest ze swoich wód mineralnych. Znane od średniowiecza przyciągały już w XVIII i XIX wieku licznych kuracjuszy z całej Europy.
Usytuowanych zostało tutaj kilkanaście uzdrowisk o zróżnicowanych ofertach leczniczych.
Dolnośląskie uzdrowiska mają niepowtarzalny mikroklimat, sprzyjający także wypoczynkowi i rekreacji.
Wody zdrojowe wspomagają leczenie wielu dolegliwości, takich jak reumatyzm, nerwobóle, choroby serca, skóry, układu krążenia, choroby układu trawiennego i inne. Pięknie położone miasteczka, oprócz walorów uzdrowiskowych, posiadają także ciekawą ofertę kulturalną i turystyczną.
Główne ośrodki uzdrowiskowe na Dolnym Śląsku to: Zespół Uzdrowisk Kłodzkich (Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój), Lądek Zdrój, Cieplice Zdrój, Świeradów i Czerniawa Zdrój.
Miejsca te od dawna cenione są przez rzesze spragnionych kontaktu z naturą i myślących o swoim zdrowiu kuracjuszy oraz turystów polskich i zagranicznych. Urozmaicony krajobraz i warunki klimatyczne Dolnego Śląska dają wspaniałe możliwości rozwoju aktywnej turystyki. Bogactwem turystycznym regionu są Sudety, z najwyższym szczytem Śnieżką - 1602 m n.p.m.
Walory te przyciągają zarówno amatorów wspinaczki skałkowej, wycieczek górskich - pieszych i rowerowych jak i dyscyplin narciarskich i innych sportów zimowych. Możliwość realizowania swoich pasji mają także kajakarze oraz miłośnicy sportów lotniczych. Karkonosze to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Hotel Karolinka w Karpaczu.
Dolny Śląsk posiada wiele ośrodków naukowych i akademickich, począwszy od najstarszych i najbardziej znanych, po powstające w różnych miastach regionu filie i oddziały oraz wyższe szkoły niepubliczne.
Główne ośrodki akademickie Dolnego Śląska takie jak, szczycący się 300 letnią historią Uniwersytet Wrocławski czy Politechnika Wrocławska, znajdują się od lat w czołówce polskich uczelni wyższych.
Obecnie na Dolnym Śląsku działa 26 szkół wyższych, w których kształci się ponad 150 000 studentów. Ponadto znajdują się także inne placówki naukowe i badawczo-rozwojowe.
Dolnośląskie placówki naukowe ściśle współpracują z gospodarką dając jej wsparcie technologiczne i innowacyjne, zwłaszcza w dziedzinie nowoczesnych technologii.
Dolny Śląsk jest terenem rozlicznych awangardowych i nowatorskich dokonań artystycznych.
Takie postacie jak Jerzy Grotowski i jego Teatr Laboratorium, Tadeusz Różewicz, Henryk Tomaszewski i jego Teatr Pantonimy to twórcy światowego formatu. Słynne są przedstawienia operowe wystawiane przez Operę Dolnośląską - m.in. wielkie monumentalne widowiska plenerowe "Gioconda", "Aida", "Carmina Burana" Od lat wielką renomą cieszą się międzynarodowe festiwale : "Wratislavia Cantans", "Międzynarodowy Festiwal Chopinowski" w Dusznikach Zdroju. Na co dzień działa w regionie kilkadziesiąt muzeów, a także liczne galerie, teatry i filharmonie. W Karkonoszach czekają na Ciebie ciekawe i przytulne Ośrodki wczasowe, Hotele, Ośrodki wypoczynkowe.
źródło: www.umwd.pl