Liczba odwiedzin: 34255
Kategorie:
zamek moszna konie
noclegi moszna
moszna noclegi
apartamenty w mosznej
moszna stadnina noclegi
konie opolskie
moszna konie
noclegi w mosznej
www.moszna.pl
miasto moszna
pokoje hotelowe w stadninie koni moszna
Województwo opolskie - więcej informacji
Turystyka i sport
Doskonałe walory klimatyczne i przyrodnicze Opolszczyzny pozwalają rozwijać się turystyce. Z racji ukształtowania terenu (Wyżyna Śląska, Nizina Śląska i część Pogórza Sudeckiego, dolina Odry) odpoczywać tu można latem i zimą. Do kategorii obiektów Apartament zalicza się także Pokoje hotelowe w Stadninie Koni MOSZNA w Mosznej.
Dużą część obszaru zajmują lasy, na terenie których utworzono 4 parki krajobrazowe, wiele obszarów chronionego krajobrazu i rezerwatów przyrody. Największe kompleksy leśne stanowią Bory Niemodlińskie, Stobrawskie, Lasy Lublinieckie i Raciborskie. Zwolenników pieszych i rowerowych eskapad zainteresują szlaki turystyczne w rejonie Góry Św. Anny oraz w okolicach Gór Opawskich, leżących na granicy z Czechami. Pokoje hotelowe w Stadninie Koni MOSZNA to obiekt znajdujący się w Mosznej.
W miejscowościach Moszczanka, Pokrzywna, Jarnołtówek powstało wiele nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych z pełnym zapleczem fizykoterapetycznym (m. in. basen, masaże klasyczne i wodne). W miejscowości Kamień Śląski powstaje nowoczesne sanatorium, jako pierwsze w Polsce stojące metody leczenia dr. Kneippa. W trakcie zagospodarowania jest też w tej miejscowości lotnisko (z hangarami, serwisem, hotelem) przewidziane dla małego ruchu lotniczego oraz jako miejsce szkoleń tych, którzy zdobywają uprawnienia pilotów.
Na miłośników kąpieli i sportów wodnych czekają na Opolszczyźnie zbiorniki w Turawie pod Opolem oraz leżące u podnóża Gór Opawskich jeziora nyskie i otmuchowskie. Pokoje hotelowe w Stadninie Koni MOSZNA to dobre miejsce na spędzenie czasu w lesie.
Śląsk Opolski jest regionem bogatym w zabytki budownictwa różnych epok, poczynając od gotyckich zamków obronnych poprzez barokowe pałace, aż po XIX wieczne kameralne dworki. Wielkim zainteresowaniem cieszą się obiekty architektoniczne m.in. zamek w Mosznej, ruiny XIX wiecznego pałacu w Kopicach, zamek Piastów Śląskich w Brzegu, jak również późnobarokowy pałac w Kamieniu Śląskim. W opolskim odnajdziesz to, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku.
Będąc na Opolszczyźnie nie można ominąć Krasiejowa, miejscowości w gminie Ozimek, gdzie niedawno dokonano jednego z największych na świecie odkryć stanowisk paleontologicznych. Znalezione tam skamieniałości szczątków gadów triasowych pochodzą sprzed 225 mln lat i są bardzo dobrze zachowane. Na terenie wykopalisk powstanie w przyszłości kompleks muzealno-turystyczny, który będzie jedną z ciekawszych atrakcji regionu. W styczniu 2005 roku otwarto w budynku dawnej szkoły podstawowej stałą wystawę pod nazwą „Wędrówki z dinozaurem". Śląsk to świetne miejsce na wakacje. Zatrzymaj się w Pokoje hotelowe w Stadninie Koni MOSZNA w Mosznej.
Turystyczna charakterystyka regionu
Śląsk Opolski
Obszar: 9412 km2 (3% pow. kraju)
Mieszkańcy: 1090 tys (2,8 % ludności kraju). Na Śląsku czekają na Ciebie ciekawe i przytulne Apartamenty.
Stolicą województwa jest Opole.
Większe miasta: Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, Paczków, Prudnik, Byczyna, Krapkowice, Głogówek, Strzelce Opolskie, Namysłów, Głuchołazy. Apartamenty to jedne z wielu miejsc do spania, które znajdziesz w Mosznej.
Regiony partnerskie: Galicja w Hiszpanii, Burgundia we Francji, Komitet Feier na Węgrzech, Nadrenia-Palatynat w Niemczech, Obwód Iwano-Frankiwski na Ukrainie, Kraj Olomuniecki w Czechach, Kraj Środkowoczeski w Czechach, Basilicata we Włoszech. Województwo opolskie posiada wiele obiektów w lesie.
Barwy województwa: żółty i niebieski
Nr kierunkowy TPSA: +48 077
www.opolskie.pl
Województwo opolskie leży w południowo-zachodniej części kraju, na Nizinie Śląskiej, w dorzeczu górnej Odry. Od południowego zachodu zamyka nizinę Pogórze Sudeckie, od południowego wschodu Kotlina Raciborska, zaś w środku wypiętrza się Garb Chełmski. Opolskie graniczy z województwami: wielkopolskim, łódzkim, śląskim, dolnośląskim, od południa z Czechami. 185-kilometrowa linia graniczna otwiera się w sześciu miejscach: Głuchołazy-Mikułowice, Konradów-Zlate Hory, Pietrowice-Krnov, Paczków-Bily Potok, Pomorzowiczki-Osoblaha, Trzebina-Bartultovice. Funkcjonuje kilka przejść małego ruchu granicznego, m.in. na szczycie Kopy Biskupiej. Planowane przejście kolejowe w Głuchołazach ułatwi opolanom dojazd do popularnych turystycznie czeskich Jeseników. Pokoje hotelowe w Stadninie Koni MOSZNA jest położony na Śląsku w lesie.
Podstawowa oś komunikacyjna Opolszczyzny to autostrada A-4, będąca elementem paneuropejskiego korytarza transportowego Berlin-Kijów, a w przyszłości Bruksela-Rostów nad Donem. Równolegle do A-4 biegnie główna arteria wodna Opolszczyzny - Odra. Po zakończeniu rządowego programu Odra 2006 rzeka stanowić będzie istotny element międzynarodowej żeglugi śródlądowej (długość opolskiego odcinka: 111,6 km). Istotne znaczenie w żegludze śródlądowej mają Kanał Kędzierzyński i Kanał Gliwicki. Największy port opolski znajduje się w Koźlu.
Autostrada A4
Gęstość dróg kolejowych na Opolszczyźnie jest dwukrotnie większa od średniej krajowej. Opole leży na trasie połączeń Drezno-Moskwa, Malmo-Chatupki. Najbliższe lotniska to Wrocław i Katowice. W Kamieniu Śląskim zostanie uruchomione pierwsze w Polsce lotnisko prywatne.
Opolszczyzna to jeden z najlepszych regionów Polski pod względem produkcji rolnej. Rozwojowi rolnictwa sprzyja wysoka jakość gleb, nizinne ukształtowanie i łagodny klimat. 62 % powierzchni województwa to urodzajne gleby brunatne, ilaste i mady. Ważnym elementem strategii rozwoju Opolszczyzny jest program „Odnowa Wsi", zapoczątkowany w 1997 roku, pionierski w skali kraju. Bogata i zadbana wieś opolska to niemal synonim Opolszczyzny.
Opolszczyzna usadowiła się na wapieniach i marglach, dzięki którym filarami opolskiej gospodarki jest nowoczesny przemysł cementowo-wapienniczy. Zachowane cementownie opolskie, urokliwe wapienniki koło Gogolina i liczne kamieniołomy wapienia to świadectwa wiekowego dziedzictwa przemysłowego Górnego Śląska.
Opolskie to ziemia pogranicza, o burzliwych, ale i bardzo bogatych dziejach, wielokultu-rowym dziedzictwie, rzadko spotykanym w innych regionach. Panowali na niej Piastowie, królowie czescy, austriaccy Habsburgowie, Prusy, Niemcy, od 1945 roku Śląsk Opolski należy do Polski. Wymieszana narodowo i etnicznie ludność Opolszczyzny podkreśla kulturową odrębność regionu na mapie Polski. Mieszkańcy określają się jako Polacy, Ślązacy, Niemcy.
Lato na opolszczyźnie
Opolskie posiada ponad 20 tysięcy zabytków architektury, prawie 9 tysięcy zabytków ruchomych, około 160 zamków, pałaców, dworków, szlaki unikatowej, drewnianej architektury sakralnej, średniowiecznych polichromii. To kraina tolerancji, odmiennych, a jakże wzbogacających się kultur, tradycji i narodowości. To zaklęte w kamiennych rzeźbach milczące i piękne świadectwa minionych wieków, ludzkich losów, dokonań, wielkich planów. To także piękna, czysta przyroda: 3 parki krajobrazowe (Góra Św. Anny, Góry Opawskie, Lasy Stobrawskie), 34 rezerwaty, 6 obszarów chronionego krajobrazu. To na Opolszczyźnie paleontolodzy odkryli szkielet najstarszego dinozaura na świecie. Już wkrótce największą atrakcją regionu stanie się DINOPARK - jedyne na świecie miejsce, gdzie turyści obserwować będą prace na wykopaliskach, a także w nich uczestniczyć.
Informacje pochodzą z wydawnictwa "Mapa turystyczna: Śląsk Opolski"
źródło: www.umwo.opole.pl