Gospodarstwa Agroturystyczne, Domki Letniskowe, Za... na Mazowszu - w Pomiechówku - w mazowieckim
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu

oferta numer: 3985
>
nazwa

Gospodarstwo Agroturystyczne B. i R. Pietrucha

miastoPomiechówek
adresBłędowo 30a 05-180 Pomiechówek
kod pocztowy05-180
województwomazowieckie
regionMazowsze
telefon(022) 785-54-44
Dzwoniąc koniecznie powołaj się na serwis www.obiektyturystyczne.pl!
tel. komórkowy695 774 074
strona wwwwww.gosciniecnadwkra.pl
rezerwacja / kontakt
FB
GPS
opisPOŁOŻENIE

Nasz Gościniec znajduje się we wsi Błędowo położonej 45 km na północ od centrum Warszawy. Wokół Gościńca jest dużo przestrzeni i zieleni. Sąsiedztwo sosnowych lasów i pól stwarza idealne warunki do długich spacerów, wycieczek rowerowych lub wyjazdów konno w teren. Główną atrakcją naszej okolicy jest jednak rzeka Wkra, która przepływa przez Błędowo. Dzięki płytkiej i czystej wodzie jest ulubionym miejscem naszych Gości do letniego plażowania. W okolicy znajduje się także jezioro, idealne dla amatorów wędkarstwa. Jest ono określane przez niektórych jako ewenement, ponieważ obszar Mazowsza jest uważany za bezjeziorny.

Odległości:
Rzeka - 200 m
Jezioro - 1.5 km
Sklep - 300 m

OKOLICE BŁĘDOWA

Okolice Błędowa to tereny, które posiadają wiele walorów turystycznych, przyrodniczych oraz historycznych.

W najbliższym sąsiedztwie Błędowa znajduje się miejscowość Pomiechówek (8 km od Błędowa) - niewielkie miasteczko położone nad rzeką Wkrą, w pobliżu jej ujścia do Narwi. Dolina dolnej Wkry to obszar o malowniczym krajobrazie, przypominającym góry, porośniete lasami sosnowymi. Rozległe, nadrzeczne łąki i duże, urozmaicone kompleksy leśne okolic Pomiechówka stanowią znakomite miejsce wypoczynku dla mieszkańców Warszawy oraz wszystkich tych, którzy chcą bliżej poznać tą okolicę. Lasy pomiechowskie to głównie sosny, dęby, modrzewie i brzozy. Znaczna część terytorium gminy Pomiechówek znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu, w którego skład wchodzą kompleksy leśne, łąki, tereny rolnicze oraz fragmenty dolin Wkry i Narwi. W 1981 roku utworzony został Rezerwat Pomiechówek. Zajmuje on powierzchnię 18,86 ha.
jak dojechaćPozycja GPS N52st.31min.36sek. E20st.40min.44sek.
Z Warszawy Wisłostradą w kierunku na Gdańsk. Jechać trasą około 35 km. Za mostem nad Wisłą (ok. 3 km od mostu) skręcić na stację paliw Statoil. Nie wjeżdżając na stację skręcić w prawo na drogę prostopadłą do trasy Gdańskiej

Po zjeździe z trasy Gdańskiej należy jechać drogą z Zakroczymia cały czas prosto. Po około 10 km droga naturalnie skręci w prawo (jak na schemacie obok). Na skrzyżowaniu za lasem skręcić jeszcze raz w prawo. Przejechać ok. 1,5 km. Po prawej stronie drogi zauważą Państwo nasz Gościniec.


DOJAZD KOMUNIKACJĄ

Najłatwiej i najwygodniej dojechać do nas autokarem Translud spod Galerii Centrum na Marszałkowskiej w kierunku na Nowy Dwór Mazowiecki. Na pętli w Nowym Dworze (stacja kolejowa) należy przesiąść się w autobus do Błędowa. Po wyjściu z autobusu iść szosą w kierunku z którego przyjechał autobus. Po około 800 m zauważą Państwo charakterystyczną alejkę brzozową oraz nasz Gościniec.

Możliwy jest także dojazd pociągiem:

Wyjazd pociągiem ze stacji Warszawa Gdańska. Inne stacje w Warszawie, na których zatrzymuje się pociąg:

* W-wa Zoo
* W-wa Praga
* W-wa Toruńska
* W-wa Żerań

Należy wysiąść na stacji Pomiechówek. Przejazd pociągiem trwa około 45 min. Po wyjściu z pociągu należy zejść z peronu, przejść przez tory kolejowe i skręcić za stacją w lewo. Zauważą Państwo żółty przystanek PKS. Z przystanku tego odjeżdża PKS (w kierunku na Kosewko, Błędowo lub Goławice). Częstotliwość kursowania autobusów - co około 2 godz. Na przystanku Błędowo (około 15 - 20 minut jazdy) należy wysiąść z autobusu i iść drogą w kierunku, z którego przyjechał autobus, około 800 m. Po prawej stronie zauważą Państwo naszą bramę, z charakterystyczną aleją brzozową.
atrakcjeGodną polecenia miłośnikom historii jest także wycieczka do Twierdzy Modlin (18 km od Błędowa). Jej powstanie wiąże się z wydarzeniami historycznymi okolic Modlina. Twierdzę zaczęli budować Szwedzi w XVII wieku. W okresie potopu szwedzkiego wojska szwedzkie założyły w Modlinie obóz warowny, otoczony ziemnymi umocnieniami, w którym przebywał sam Karol Gustaw. Główne prace nad budową Twierdzy Modlin były prowadzone jednak w epoce napoleońskiej, w latach 1806 - 1812. Przy jej budowie pracowało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W połowie XIX wieku Twierdza Modlin należała do największych w Europie. Rola Twierdzy Modlin - najdalej na zachód wysuniętej twierdzy rosyjskiej - miała być samodzielna obrona, aż do nadejścia kontrofensywy własnej armii z głębi kraju.Kolejnym zabytkiem wartym obejrzenia podczas pobytu w naszym Gościńcu jest cerkiew prawosławna w Stanisławowie (11 km od Błędowa). Jej historia wiąże się z Powstaniem Styczniowym, w wyniku którego rząd carski wysiedlił na Syberię całe wioski w odwet za pomoc udzielaną powstańcom. Wysiedlona została wówczas między innymi wieś Błędowo. Na wysiedlanych terenach osiedlano kolonistów rosyjskich, a także niemieckich. Dla potrzeb kolonistów w 1884 r. wybudowano cerkiew prawosławną w Stanisławowie. Cerkiew została zniszczona w czasie dzialań wojennych w 1914 roku, ale z pozostałej z jej rozbiórki cegły wybudowano na jej miejscu mniejszą cerkiew.

Informacje ogólne
typ obiektuAgroturystyka, Domek letniskowy, Zajazd, motel, gościniec
krajobraznad jeziorem, nad rzeką, w lesie
średnia cena za os.od: 40 zł
liczba pozostałych pokoi8
dostępnośćcały rok
mówimy w językachangielski
śniadanieod: 15.00 zł
obiadod: 25.00 zł
kolacjaod: 15.00 zł
pełne wyżywienieod: 55.00 zł

Informacje dodatkowe
standard obiektu:dostęp do internetu, dostęp do komputera, ognisko, grill, parking niestrzeżony, sala bankietowa, sala konferencyjna, pełen węzeł sanitarny, ułatwienia dla niepełnosprawnych
standard pokoi:kominek, radio, telewizor, ułatwienia dla niepełnosprawnych
atrakcje turystyczne:wędkarstwo, konie, kuligi, plaża, kąpielisko, plac zabaw, stoł do tenisa stołowego, szlaki turystyczne, trasy rowerowe


Zdjęcia
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu
  Gospodarstwo Agroturystyczne Pietrucha na Mazowszu

Mapa 05-180 Pomiechówek Błędowo 30a

Trwa ładowanie mapy, proszę chwilę poczekać...

Gospodarstwo Agroturystyczne B. i R. Pietrucha

Liczba odwiedzin: 33057

Zobacz także:
Zajazdy, motele, gościńce w Pomiechówku (2)
Gospodarstwa Agroturystyczne w Pomiechówku (1)
Domki Letniskowe w Pomiechówku (1)
Ośrodki wypoczynkowe w Pomiechówku (1)

Kategorie:
agroturystyka mazowieckie
pomiechówek agroturystyka
pomiechówek gospodarstwo agroturystyczne
pomiechówek atrakcje
agroturystyka pomiechówek
pomiechówek noclegi
gospodarstwo agroturystyczne pomiechówek
agroturystyka okolice pomiechowka
agroturystyka pomiechowek
błędowo mazowieckie
gospodarstwo agroturystyczne b. i r. pietrucha

Zobacz obiekt nr 3985 w Google Earth